Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İdlib’teki saldırı Batman’da protesto edildi

Batman Demokrasi Platformu üyeleri ve vatandaşlar, Atatürk Parkı önünde bir araya gelerek, Suriye’de rejime ait savaş uçaklarının İdlib’te düzenlediği ve 100’ün üzerinde sivilin ölümüne sebep olan kimyasal saldırıyı protesto etti. Ellerinde Katil Esad Suriye’den defol pankartı taşıyan kalabalık Arapça ve Türkçe sloganlar attı.

Demokrasi Platformu Üyesi Lokman Özkan, 70 yıldır Birleşmiş Milletler toplanıyor ve bu zamana kadar hak ve adalete dair Müslümanların lehine tek bir karar almış değiller. Irkçı emperyalizmi, siyonizmi, Büyük Ortadoğu Projesini komplo teorisi çerçevesinde değerlendiren çevreler Birleşmiş Milletlerden maalesef çözüm bekliyorlar. Bezirganlar dökülen kana, parçalanan bedenlere yetim giden umutlara rağmen mezhepçiliği büyütüyorlar. Halep, İdlib, El Bab, Membiç, Cerablus, Kobani, Kamışlı, Rakka ve Şam’da yaşanan acıların Brüksel’de, Paris ve Londra’da planlandığını görmezden gelmek gerçeği görmemektir dedi.

Grup, açıklamanın ardından hayatını kaybedenler için dua okuduktan sonra dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Batman’da 5 bin 561 paket kaçak sigara ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi