Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Genç anneden büyük fedakarlık

Derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren kadın, çocuklarının karnını doyurabilmek için gece gündüz naylon topluyor.

Batmanlı Yüksek Gezer (24), 1,5 yıl önce en küçük çocuğunu doğurduktan sonra eşi tarafından terk edildi. Kentin Huzur Mahallesi’nde yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan, derme çatma bir eve yerleşen Gezer, burada çocukları ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başladı. En büyük çocuğu birinci sınıfa giden genç kadın, çocuklarının karınlarını doyurmak ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gece gündüz demeden kentin cadde ve sokaklarında pet şişe ve naylon topluyor. Çocuklarının hem annesi hem de babası olan genç annenin dramı yürek burkuyor.

Çocuklarına bakabilmek için sokaklarda çalıştığını anlatan Gezer, “Geçimimizi sokaktan topladığım naylonları satarak yapıyorum. Günde 5-10 TL kazanıyorum. Harabe bir evde yaşıyorum. Evin üzerini naylonlarla kapladım. Bu naylonlar olmasa evim yağmur yüzünden yıkılacak. Sokak sokak geziyorum, çocuklarım için elimden geleni yapıyorum. Büyük kızım okuyor. İlkokul birinci sınıfa gidiyor. Onu okutmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Batman’da 64 bin paket kaçak sigara ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi