Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Batman’da yıkım kararı verilen 23 mezar taşı değiştirildi

Batman’da üzerinde terör örgütü PKK propagandası içeren yazılar bulunduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilen 23 mezar taşı, aileler tarafından değiştirildi.
Batman merkeze bağlı İkiztepe köyü bölgesinde devriye gezen polis ekipleri, mezarlıkta bulunan bazı mezar taşlarındaki yazılarda PKK propagandası yapıldığını tespit etmişti. Polisin durumu Cumhuriyet Başsavcılığına bildirmesi üzerine tutanak tutularak, 23 mezar taşının sökülmesi için Batman Belediyesine yazı ile bilgi verilmişti. Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy da Mezarlıklar Müdürlüğüne yazı göndererek, mezar taşlarının sökülmesini istemişti.
Bunun üzerine Mezarlıklar Müdürlüğünün ulaşarak mezar taşlarının sökülmesini istediği aileler, mezar taşlarını değiştirdi.
Taşların değiştirilmesinin ardından HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve aileler mezarlığı ziyaret ederek, basın açıklaması yaptı.

Bir önceki yazımız olan Batman’da silah ve mühimmat ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi