Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sason’da ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ mitingi

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, hiçbir HDP’li yöneticinin çocuğunun dağa çıkmadığını ve ölmediğini belirtti.

Sason’da, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu öncülüğünde, “Teröre hayır, kardeşliğe evet” mitingi düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitinge, AK Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, korucu derneklerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitingde konuşan Sözen, “Şu anda biz burada nefes alıp, verebiliyorsak bunu güvenlik güçlerimize, şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bakınız başta Sason olmak üzere Doğu ve Güneydoğumuzun birçok il ve ilçesinde bu hain, dinsiz düşüncenin ürünü PKK’nın yaptığı katliamların izlerini görüyoruz. Yaşlılarımızı katlettiler, çocuklarımız katlettiler, annelerimizi katlettiler, bacılarımızı katlettiler. Buraya bize hizmet etmeye gelen polisimizi, askerlerimizi, güvenlik korucularımızı şehit ettiler. Bunu siyasi uzantıları HDP ile beraber yaptılar” dedi.

Hiçbir HDP yöneticisinin çocuğunun dağa çıkmadığını anlatan Sözen, “Bunların çocuklarının öldüğünü gördünüz mü? Çocukları zorla dağa götürüp, alıkoyuyorlar. Daha sonra da bir tabutun içerisinde onun cenazesini gönderiyorlar. Çocukları dağa götürülen vatandaşlara sesleniyorum, HDP’lilerin kapısına dayanın, ‘Nereden getirecekseniz getirin, bizim çocuklarımızı bize verin. Siz bizim çocuklarımızı getirmezseniz, biz de sizin çocuklarınızı alıkoyacağız’ deyin” diye konuştu.

Miting, konuşmaların ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Heykellerin küçük ustası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi