Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hürriyet'ten açıklama geldi! Editoryal hataymış!

Hürriyet gazetesi 25 Şubat’ta yayımlanan ”Karargâh rahatsız” başlıklı haberle ilgili olarak açıklama yaptı. Gazete açıklamasında haberle ilgili olarak maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz. ifadelerine yer verildi.

İşte Hürriyet’in açıklamasının ilgili kısmı:

Bu haberin iç sayfada aktarılışında yazı işleri tarafından “İddia ve eleştiriler 7 konuda yıpratıyor” başlığının üstünde kullanılan “Karargah Rahatsız ifadesi Genelkurmay Başkanlığı’nın ilgili açıklamasında da belirtildiği gibi, bilgilendirmede yer almamıştır.  

Hürriyet’in haberindeki “rahatsızlık” ifadesi,  Genelkurmay Başkanı’nı hedef alan söz konusu iddia ve eleştirilerin yarattığı durumu açıklamak amacıyla kullanılmıştır.  Ancak maalesef haberimiz yayımlandıktan sonra gördük ki bu ifade, Genelkurmay’da hükümete karşı bir rahatsızlık varmış şeklinde de anlaşılabilmektedir. 

Bu başlığa böyle bir anlam yüklenmesi aklımızın ucundan dahi geçmemiştir. Böyle bir kasıt kesinlikle söz konusu değildir. Kasıt bu olmamakla birlikte ‘karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz…

ERDOĞAN SERT ÇIKMIŞTI

25 Şubat’ta Hürriyet gazetesinde yayımlanan ”Karargah rahatsız” başlıklı habere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atılan başlık bir terbiyesizliktir, seviyesizliktir. Bu başlığı atmaya gazetenin ne yönetimi, ne de patronaj kadrosu muktedir değildir, olamaz. Bunun için bazı adımlar atılmış vaziyette. Bizler bunun takipçisi olacağız. Bu, bunların eski alışkanlıkları. Herkes yerini, konumunu bilecek dedi.

Bir önceki yazımız olan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni görevden alındı başlıklı makalemizde görevden alındı, hürriyet ve MEDYA Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi