Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Diriliş Ertuğrul 76.bölüm son bölümünü hemen izle

Geçtiğimiz hafta nefes kesen bir bölüm ile gelen Diriliş Ertuğrul 76.bölümü izleyenleri şaşırttı. Ertuğrul dört bir yanı düşmanlarla çevrilmiş olmasına karşın adaletinden taviz vermiyor. Yine herkesi heyecanlandıran bir bölüm ile gelen olan Diriliş Ertuğrul 76.bölümün Ural’ın idam sahnesi izleyenleri heyecanlandırdı. Peki TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 76.bölümünde neler oldu? İşte yeni bölüm özeti

Diriliş Ertuğrul son bölümünü TIKLA İZLE

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 77.BÖLÜM FRAGMANI 

Diriliş Ertuğrul son bölüm özeti

Adalet Kılıcı Keskindir Vasilius’un emriyle Tekfur’u öldüren Lazkaris, Çavdar obasına sığınmış, Ertuğrul’un alpları obaya girerken onu görmüşlerdir. Buna istinaden Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istemiştir.

Nitekim Aliyar, babasına, Aslıhan’a ve birçok engele rağmen adaletten yana olmuş, böylece herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna gelmiştir. Ural’ın yargılanması sonucu kadılar idam hükmüne varmışlardır.

(Diriliş Ertuğrul 76.bölüm fragmanı)

Sadettin Köpek ve Vasilius bu duruma engel olmak istemiş fakat ellerinden bir şey gelmemiştir. Bu durum neticesinde Candar Bey fenalaşmıştır. Şimdi Çavdar Obasının iki beyi ölümle yüz yüzedir.

Peki Ural kurtulacak mıdır, yoksa infazı yapılacak mıdır? Candar Bey’in durumu ne olacaktır? Aliyar, kadıların bu kararıyla herkesin öfkesini üzerine almıştır. Aliyar şimdi ne yapacaktır? Saadettin Köpek ve Aslıhan nikahı yarım kalmıştır. Aslıhan bunca sıkıntı arasında nikaha tekrar razı olacak mıdır? Saadettin Köpek’in hamlesi ne olacaktır? Gittikçe Helena’ya daha çok bağlanan Bamsı’nın derdine kim deva olacaktır?

Diriliş Ertuğrul dizisinde beklenmeyen ölüm

Diriliş’in yeni bölüm ilk fragmanında Aliyar Bey’in tabut başında bulunduğu sahne takipçilerini heyecanlandırdı. Dizise herkes Ural’ın ölmesini beklerken sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Yeni bölümde Ural Bey’in idamından önce diziye başka bir oyuncu daha veda edecek. Dizinin yayınlanan ikinci fragmanı diziye veda edecek ismin kim olacağı ile ilgili belirsizliği ortadan kaldırdı. Çavdar Obası Beyi Candar Bey’in kalbi oğlu Ural Bey’in idam edilme anını görmeye dayanamaz. Ve infaz gerçekleşeceği sırada yere yığılır kalır. Bu ani gelişme herkesi şoke etmiştir. 

Candar Bey’in vefatı Çavdar Obasını yasa boğmuştur. Bunun yanında Ural Bey bütün bu olanlardan kardeşi Aliyar Beyi sorumlu tutmaktadır.  Aliyar Bey de Ertuğrul’un yanında adaleti savunması sebebiyle neler olup bittiğini tam olarak çözememiş olan oba ahalisinden tepki alacaktır. Gelişmeler bir kez daha obalara fitne salan düşmanın Ertuğrul’un karşısında safları sıklaştırmasına sebep olacaktır.  

Ertuğrul tam Ural Bey’i idam edecekken yaşanacak bir gelişme Ural Beyi idam sehpasından kurtarır. Ertuğrul Bey şimşekleri bir kez daha üzerine çekecektir. Emriyle Karacabey Tekfur’unu Lazkaris’e öldürten Karacabey komutanı Vasilius cinayetle ilgili yeni bir kişiyi Ertuğrul’un önüne delil olarak atar… Vasilius’un bu hamlesi Ural Beyi de idamdan kurtarır. Böylece Vasilius en başından beri düşmanlık beslediği Ertuğrul Bey’e bir kez daha meydan okumuş olur. Bunda Emir Saadettin Köpek ile yaptığı anlaşmanın da büyük etkisi vardır.

Böylece ortak düşmanları Ertuğrul Bey’e karşı yeni bir fitne ve yalanın fitilini ateşlemiş olurlar. İki Türkmen obası çıkmaza giren olaylar karşısına birbirine iyice düşman olurken Komutan Vasilius Ertuğrul’un başına yeni dertler açmaktan çok mutludur. Gelişmeler sonrası Sadettin Köpek de, Ertuğrul’u suçlamak için fırsatı kaçırmayacaktır. Dizide yaşanacak gelişmeler gösteriyor ki reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul izleyenlerine heyecan yaşatmaya devam edecek.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi