Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

DİKA, firma yetkilileriyle bir araya geldi

Toplantıda konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, “Ajansımız TRC3 Bölgesi’ndeki dört ilde, Ajans’ın Yatırım Destek Ofislerinde kurduğu teknik yardım masaları aracılığıyla yatırımcılara danışmanlık yaparak yatırım dosyası başvurularını aldı. Dört ildeki ofislerimizin yaptığı danışmanlık hizmeti sonucunda, Ajans Bölgesi’ne yatırım yapmak isteyen bazı yatırımcılar başvuru dosyalarını doğrudan Kalkınma Bankası’na teslim ettiler. Bu nedenle TRC3 Bölgesi’ne yatırım talebinde bulunan yatırımcı dosya sayısı çok daha fazla olup, Ajansımız tarafından kabul edilen 598 adet dosya başvurusu değerlendirilmek üzere Kalkınma Bankası’na gönderildi. Bu yatırım dosyaları aldığımız bilgilere göre takriben iki üç ay içerisinde Kalkınma Bankası tarafından değerlendirmesi yapıldıktan sonra sonuçları açıklanacaktır” dedi.

Toplantıda, Cazibe Merkezleri Programı’na başvuruda bulunanlar, kendi yatırım dosyaları ile ilgili merak ettikleri soruları Altındağ’a yönelterek, cevap aradı. Altındağ da, Batman OSB’de bulunan yatırımcıların yaşadıkları sorunlar konusunda kendilerinden bilgi alarak, bu sorunlara çözüm bulma noktasında ajans olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için fazlasıyla gayret sarf edeceklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Mezar taşlarını parçaladılar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi