Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Yegin Batman’da

Batman Valisi Ahmet Deniz, SGK Batman İl Müdürü Alattin Ökten, İşkur İl müdürü Besim Eviz tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Yegin, muhasebeciler odasına geçerek burada İşkur ve SGK il müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesinin tanıtım toplantısına katıldı. İlde görev yapan muhasebeciler ve STK’ların katıldığı toplantıda konuşma yapan Yegin, Türkiye’nin son 100 yılın en büyük ihanetleri ile karşılaştığını belirterek, millet ve devletin el elle vermesiyle memleketin çatısının çökmediğini söyledi. Yegin, Sokak, cadde ve mahallelerde kuyuların kazılmasıyla insanların evlerine gidilmesine mani olunması çalışmasından tutun da 15 Temmuz darbe girişimine kadar çok büyük ihanetlerle karşılaştık. Ama hamd olsun milletin ve devletin el ele vermesiyle gerektiğinde sokağa caddeye inip meydan okumasını bilmesiyle beraber memleketimizin çatısı çökmedi. Hep beraber devlet, millet o çatıyı sağlam tutmayı başardık. Devletimizin terörle mücadele konusunda illegal yapılarla mücadele konusundaki kararlılığı tüm bölgede inanılmaz bir şekilde sahiplenmiş ve yarınların bu günlerden çok daha iyi olacağına dair huzurun çok daha ve her geçen gün artacağına dair müthiş bir inanç oluşmaya başlamış bunu görmek sevindirici ve şimdi bölgelerimize ikinci turumuzu yapıyoruz dedi.

Esnafı, sanayiciyi ve kamuoyunu bilgilendirmek üzere programlar yapıyoruz

Artı 2 milyon hedefi koyulan istihdam programıyla ilgili kamuoyunu, esnafı, sanayiciyi, iş arayanı, çalışanı, çalışmak isteyeni bilgilendirmek üzere programlar yaptıklarını anlatan Yegin, konuşmasına şöyle devam etti:

İlk ziyaretlerde sizlerden aldığımız yönlendirmeler neticesinde oluşturduğumuz programlar var, onları anlatmak üzere buraya geldik. İş başı eğitimlerimiz, meslek edindirme kurslarımız, sigorta primlerindeki indirimlerimiz ve son halinde yeni duyurduğumuz artı 2 milyon hedefini koyduğumuz istihdam programımızla ilgili kamuoyunu, esnafı, sanayiciyi, iş arayanı, çalışanı, çalışmak isteyeni bilgilendirmek üzere programlar yapıyoruz. İlk programımıza buradan başlıyoruz. Burada mali müşavirlerimiz, muhasebecilerimiz var, bunlar direk bir çok esnafımızın ve ticaret erbabımızın bildirge işlemlerini yapanlardır. Onun için sizlerin bu konuları çok iyi bilmeniz ve bu konularda esnafı, sanayicimizi bilgilendirmeniz açısında bu oda da toplantıyı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu teşvikler, pirim ödemeleri bunların hepsi belli dönemlerde bir rahatlamadır. İstihdamda sıkışma olur, yatırımı belli konularda artırmak istersiniz bölgeyi 23 cazibe merkezinden biri ilan eder yatırımcıya ’gel burada yatırım yap istihdamı artır’ dersiniz. Bunların hepsi mümkün ama teşviklerin artı istihdam teşvikinin pirim indirimlerinin hepsi bir ara koridordur. Dönemsel olarak rahatlamalar yapar ferahlamalar oluşur ama işsizlik meselesinin temel çözüm noktası burada yatırımın artması istihdam alanlarının çoğalmasıdır. Bunun içinde en önemli şey bölgedeki güvenlik ve huzuru ile bölgedeki yatırım ortamını ileriye dönük uzun vadeli huzur içinde çalışabilmeyi iş üretebileceği mal ve hizmet üretebileceği bir noktaya taşımaktır. Bu anlamda devletimiz kararlılıkla meselelerin üzerine gitmektedir. Milletimizin de desteği teveccühü gerçekten devletimizi iyice cesaretlendirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde sağlık hizmetiyle 2 bin 130 hastaya ulaşıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir