Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Batman’da bin 119 Suriyeli aileye Kızılay Kartı verildi

Batman’da yaşayan bin 119 Suriyeli aileye Kızılay Kart dağıtıldı.
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Batman’a sığınan Suriyeli mültecilere Kızılay’ın yardımları devam ediyor. Kızılay tarafından tespit edilen bin 119 aileye, toplamda ise 5 bin 872 kişiye Kızılay Kart verildi. Kızılay yardım kartını almaya gelen Suriyeliler, Göç İdaresi müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
Kızılay Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ, Türk Kızılay Genel Merkezinin Dünya Gıda Örgütü ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde kartları verdiklerini belirterek, “Bugün kartlarımız Suriye uyruklu vatandaşlara dağıtılıyor. Bu projemiz 3 ay sürecek. Bunlar sadece bankalardan nakit para çekip, diledikleri yerlerden alışverişlerini yapabilecekler. Bu kartlara her ay kişi başı 100 TL yükleniyor. Proje bitiminde tekrar bu Suriyeli vatandaşları ilimizde bulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendiriyoruz ve burada dosyaları güncelleniyor. Güncelleme yapıldıktan sonra bu kartlardan tekrar faydalanacaklar dedi.

Bir önceki yazımız olan Dicle Elektrik’in kapısı herkese açık başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi