Batman Haberleri, Batman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ahmet Türk: “Referandumda verilecek oyların tarih önünde sorumluluğu çok büyük”

Bunun tarih önünde sorumluluğu çok büyüktür dedi.

HDP Batman İl Başkanlığınca, referandum çalışmaları çerçevesinde miting düzenlendi. 16 Mayıs Şehir Stadı önünde düzenlenen mitinge, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve görevden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk katıldı. Burada konuşan Türk, 16 Nisan’da yapılacak referandumda iyi düşünerek tercih yapılması gerektiğini belirterek, “Bunu hala yarınları düşünmekten aciz olan insanlara söylüyorum ve buradan onlara sesleniyorum. Yalvarıyorum yarınlarımızı karartacak bir çalışmanın içinde olmayın bunun tarih önünde sorumluluğu çok büyüktür. Çocuklarımıza, torunlarımıza karşı hesap veremeyiz. Bu kadar önemli bir referandumdur dedi.

HDP Milletvekili Önder ise Ahmet Türk’ün yalvarışına kayıtsız kalanların insan olmadığını ifade ederek, “Ben Ahmet Türk’ün kendi adına başka partilere oy verenlere ilk defa ’size yalvarıyorum’ lafını duyuyorum. Buna kayıtsız kalan insan değildir. Ahmet Türk’ün dizleri toprağa değmemiştir. Hiçbir zalimin önünde diz çökmemiştir. Dünya malına tamah etmemiştir. İlk defa ağzından böyle bir laf işittim bu kolayından bir laf değildir. Bütün Kürt halkının bunun manasını önemli bir şekilde düşünmesini istiyorum. Bize düşen budur bu lafta çok keramet var gelecek kendi ellerimizdedir. İşte bu referandum seçimlerden bile daha önemli ve belirleyicidir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İş yerinden hırsızlık yaptığı iddia edilen 1 kişi tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir